Şut Çekme ve Sonuçlandırma Kampı

Şut Çekme ve Sonuçlandırma Kampı

Kimler Katılabilir ?
   Bu program, şut çekme ve sonuçlandırma becerilerini  geliştirmek isteyen 8-19 yaş arası sporcular içindir.

 

    Program sadece İstanbul ilinde gerçekleşecektir. Farklı illerden gelecek eğitim talepleri için lütfen iletişime geçiniz.

 

 Neden bu programa katılmalıyım ?

  Futbol oyununda doğru yerde, zamanda ve pozisyonda olan her oyuncu daha fazla gol atabilir. Futbolda sonuçlandırma yeteneği her lig seviyesinde en çok aranan beceri olmuştur. Bu programda futbolun aranan ihtiyacını karşılamak için, sadece şut çekmeye değil, sonuçlandırmaya da odaklanılmıştır.

 

  Programın detayları nelerdir ?

 

  Vuruş Mekaniği Analizi, topa vurma tekniğinin 5 temel yönünü inceler ve buna göre kişiye özel antrenman programları düzenlenir.

 

Yaklaşma Açısı: Oyuncunun topa yaklaşma açısı. Yaklaşma açısı ile üretilen gücü en üst düzeye çıkarma stratejileri analiz edilir.

 

Destek Bacak: Destek bacağın etkisi. Ayak pozisyonu, hız ve yaklaşım gücü ile kalça, diz ve ayak bileği eklemlerindeki açı analiz edilir.

 

Kalça Dönüşü: Tekme bacağının kalçasının açısal dönüşü. Açısal dönüşü en üst düzeye çıkarma stratejileri analiz edilir.

 

Kalça Hareketliliği: Tekme bacağının kalça eklemindeki hareket aralığı. Topla temastan önce ve sonrasında kalça hareket açıklığını en üst düzeye çıkarma stratejileri analiz edilir.

 

Kol Hareketi: Topa vururken kolların ve üst gövdenin hareketi, omuz ve omuz hareketleri, göğüs, boyun ve baş hareketleri analiz edilir.

 

    Futbola özgü bir bağlamda topla yapılabilecek pratik uygulama örneklerini öğretmek ve kullanmak için bilime dayalı bir yaklaşım kullanıyoruz. Yapılan analiz sonrası futbolcunun en iyi vuruş tekniği ve sonuçlandırma becerisine ulaşması sağlanır.

WHATSAPP HATTI ARAYIN